Magazina

K.F.Bukuroca turpëron K.F Roma nga Vranja me rezultat 10-3

Pas dy viteve pauz rikthehet klubi futbollistik Bukuroca në ligën e rrethit të Pçinjës.
Të dielën në stadiumin fshatit Bukurocë u zhvillua ndeshja mes Kf Bukurocës dhe Kf Romës nga Vranja.
Kf Bukuroca zhvilloi ndeshjen e parë si vendase para shikuesve të vet, të rinjët Preshevar treguan një lojë të mirë edhe pas dy viteve mos garim ku mposhtën me rezultat të thellë 10:3 ekipin nga Vranja.Nga minuta e parë sulmuan në portën e musafirëve dhe i befasuan me lojë të shkëlqyer që në pjesën e parë e shpartalluan ekipin musafir me rezultat 4:1.Në pjesën e dytë lojtarët e trajnerit Sherif Junuzi shunëuan edhe 6 gola të tjerë.Sipas trajnerit loja ishte korrekte ku sulmuesit tanë ishin të shkëlqyeshëm në fushën e gjelbërt ku dominuan lojën që nga fillimi.Loja e rradhës do të zhivllohet mes K.F. Bukurocës dhe Kf. Alekinca të mërkurën nga ora 15:30.